Į Kauną vėl grįžta nemokami šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai

Vis sparčiau populiarėjantis šiaurietiškasis ėjimas neaplenkė ir Kauno miesto. Jau 2015 metų pabaigoje pradėtas projektas sulaukė nemažai šios sporto šakos entuziastų, kurie kelis kartus per savaitę rinkosi Kauno Ąžuolyne, netoli Lietuvos sporto universiteto.

Praėjus šiltajam metų sezonui, organizatoriai nuo rugsėjo mėnesio vėl kviečia visus miestiečius prisijungti prie jau susiformavusios šiaurietiškojo ėjimo bendruomenės.

„Šiaurietiškasis ėjimas skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, tą matome ir savo bendruomenėje. Čia du kartus per savaitę susirinkdavo nuo mažiausių dalyvių iki senjorų. Smagu matyti, kad žmonės išnaudoja jiems suteiktas galimybes išlikti aktyviems. Todėl, naujo sezono metu pasiūlysime bendruomenei dar daugiau veiklos. Kas antrą sekmadienį šiaurietiškojo ėjimo treniruotės persikels į kitas Lietuvos vietoves. Kauniečiai šiek tiek pakeis aplinką, o ir kitų rajonų gyventojai galės išbandyti šią sporto šaką bei šiek tiek pasimokinti technikos iš bendruomenės senbuvių. Lietuvos sporto universiteto dėstytojai kiekvieną mėnesį kvies į savo paskaitas, kuriose dalyviai galės išgirsti daug naudingos informacijos apie sveiką gyvenseną“ , – teigė projekto organizatorius, interaktyvių treniruočių portalo „Sporto birža“ direktorius Deividas Plerpa.

Profesionalios instruktorės Faustos Paukštienės treniruočių su nekantrumu laukia ir dešimtys miestiečių.

„Tai labai puiki organizatorių iniciatyva. Stebiuosi žmonėmis, kurie šį malonumą gali gauti visiškai nemokamai ir to neišnaudoja. Ši veikla man labai patinka, visada puikiai jaučiuosi“, – teigė atsakingai užsiėmimus lankiusi, dabar rugsėjo su nekantrumu laukianti kaunietė Lolita Pilkauskienė.

Šio projekto idėja — skatinti žmones aktyviai sportuoti ne tik sporto salėse ar kitose uždarose patalpose, bet ir pajusti malonumą sportuojant gryname ore. Nors dienos trumpėja ir oras darosi vis vėsesnis — tai nėra kliūtis užsiimti fizine veikla lauke. Projekto iniciatoriai teigia, kad sveiką gyvenseną propaguojantis žmogus neturėtų ieškoti priežasčių nesportuoti, o naudotis galimybėmis tai padaryti bet kokiu metų laiku.

„Jau kurį laiką svarstėme apie idėją išnaudoti vieną „sportiškiausių“ ir patogiausių Kauno vietų miestiečių reikmėms — juk turime visas sąlygas „išjudinti miestą“. Norime, kad šios treniruotės būtų tik sveikesnės Kauno bendruomenės kūrimo pradžia, planuojame plėsti treniruočių sąrašą ir paversti šią miesto dalį aktyvių fizinių užsiėmimų vieta. Sportas gryname ore turi net gydomąjį poveikį — moksliniais tyrimais patvirtinta tokių fizinių veiklų nauda depresijos gydymui ir profilaktikai, kvėpavimo takų susirgimų prevencijai, o vyresniame amžiuje fizinis krūvis tampa puikia priemone osteoporozės ir raumenų atrofijos procesų lėtinimui“, – teigė LSU kancleris Mindaugas Balčiūnas. Organizuojamos treniruotės tikrai neleis žmonėms sušalti. Treneriai padarys viską, kad tai būtų smagūs ir šilti užsiėmimai, kurie ne tik atpalaiduos po dienos darbų ar mokslų, bet ir bus labai naudingi Jūsų sveikatai.

Visą informaciją apie treniruotes galite rasti Facebook paskyroje „Nemokamos šiaurietiškojo ėjimo treniruotės“