Kelmės rajono savivaldybė rūpinasi savo darbuotojų sveikata

Jau nuo 2016 m. rugpjūčio pradžios Kelmės rajono savivaldybės darbuotojai gali džiaugtis jiems suteikta galimybe sveikai ir sportiškai gyventi. Savivaldybės vadovybė nusprendė darbuotojų sveikata pasirūpinti pasitelkiant Sporto biržos „Sveikatinimo programas“, kurių pagrindinis tikslas – aktyvi ir sveika visuomenė.

Sveikatinimo specialistai teigia

Sveikatos sutrikimus dažniausiai sukelia pasyvus gyvenimo būdas, blogi mitybos įpročiai, bene didžiausią įtaką daro ir sėdimas darbas prie kompiuterio. Daugelis šiais laikais esame priversti darbe nuolatos sėdėti prie kompiuterio. Neretai toks darbo pobūdis įtakoja sutrikusią žmogaus kraujotaką, lėtina medžiagų apykaitą, kenkia sąnariams, didina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.
Kompiuterio skleidžiamos elektromagnetinės bangos sukelia galvos skausmus ir mieguistumą, dėl to sėdimą darbą dirbantiems žmonėms stinga motyvacijos ne tik pasivaikščiojimams gryname ore, bet ir sporto treniruotėms.
„Nuo sėdimo darbo stinga mūsų raumenys, kūnas, todėl privalu sustiprinti kai kurias raumenų grupes, kad jaustumėmės esą sveiki ir galėtume toliau gyventi aktyvų gyvenimą,‟ ‒ teigė „Sporto biržos‟ trenerė Vaiva Abramavičiūtė.

Būtent šias pagrindines ir daugelį kitų su sveikata susijusių Kelmės rajono savivaldybės darbuotojų problemų sprendžia aukštą kompetenciją turinčių specialistų komanda.
Programos pradžia prasidėjo nuo sveikos mitybos specialisto Artūro Sujetos ir LSU dėstytojos, trenerės, EHFA (European Health and Fitness Association) narės Simonos Pajaujienės įvadinių paskaitų apie sveiką mitybą, fizinio aktyvumo svarbą ne tik laisvu laiku, bet ir esant darbe. Visos programos metu specialistų komanda darbuotojus moko taisyklingo kvėpavimo, veda praktinius užsiėmimus bei skatina darbuotojus sportuoti darbe ir namuose tiek su treneriais, tiek pasitelkiant interaktyvių treniruočių kanalu „Sporto birža“.
Darbuotojai yra informuojami ir apie savo progresą bei rezultatus. Specialistai kiekvienu darbuotoju pasirūpina individualiai: atlieka sveikatos būklės testavimą, analizę, pagal kurią skiria individualias rekomendacijas. Vėliau, atliktų testų rezultatai yra dar kartą analizuojami, įvardijami pokyčiai.
Pasak Kelmės rajono savivaldybės vadovų, tai bus ne tik puiki proga pasirūpinti darbuotojų sveikata ir gerove, bet ir padidinti jų darbo našumą, pasitenkinimą darbu. Vadovybė tikisi, kad tai taps puikiu pavyzdžiu kitoms Lietuvos organizacijoms, skatins visus būti socialiai atsakingiems kartu prisidedant prie sveikesnės visuomenės augimo.